pemi corporation a import textílií

V oblasti dovozu a distribúcie netkaných textílií typu SPUNBOND sme najväčšou firmou na Slovensku. Tieto jedinečné materiály sa u nás nevyrábajú. Netkané textílie z polypropylénu typu SPUNBOND sú vyrábané tepelným spevňovaním plošne ukladaných nekonečných vlákien. S textíliou sa pri ďalšom spracovaní jednoducho manipuluje – je možné ju zvárať, zošívať, no i potlačiť vzorom alebo logom. Hrany sú ukončené a netreba ich ďalej upravovať. Textílie sa môžu prať, čistiť, ale dokonca i žehliť (pri použití vodnej pary).

Na konkrétne priania klientov dokážeme zaistiť nepriepustnosť materiálu pre rôzne kvapaliny a plyny. Veľkou výhodou týchto textílií je, že sú antialergické, netoxické a môžu sa umývať dokonca aj v benzíne. Sú veľmi odolné aj pri styku s kyselinami. Sú mäkké a majú požadovanú priepustnosť svetla.

Je možné kombinovať ich s inými plošnými materiálmi a fóliami. Textíliu je možné vyrobiť bielu, ale i farebnú, hydrofóbnu, ale i hydrofilnú, kalandrovanú, ale i nekalandrovanú. Dokonca je možné opatriť ju dlhodobo elektrostatickým nábojom. Možnosti a variácie vlastností netkaných textílií sú obmedzené len vašimi požiadavkami pre konkrétne použitie

navštívte náš e-shop netkaných textílií

nájdite pre seba a svoje potreby ten vhodný produkt

technické netkané textílie

Rozhodli sme sa uviesť zopár príkladov pre použitie netkaných textílií. Bežný človek sa s nimi stretáva niekoľkokrát denne, aj keď si túto skutočnosť často ani neuvedomuje.

V prípade technických netkaných textílií nájdeme široké využitie najmä v automobilovom priemysle, kde sa používajú ako obalové materiály, špeciálne odevy pre čisté prostredie, ale i podkladové materiály pre výrobu sedačiek a poťahov.

Vo veľkej miere sa však využívajú vo všetkých odvetviach priemyslu. V bežnej domácnosti ich nájdete takmer v každej sedacej súprave ako podkladové materiály pre čalúnenie, ďalej ako obrusy, matrace, vankúše, ale i fólie pod strešnú krytinu.

Azda najširšie využitie nachádzajú v hygiene, medicíne a kozmetike. Z netkaných textílii sú ďalej vyrábané produkty, ako dámske hygienické potreby, plienky pre deti i seniorov, rúška na tvár, ale i poťahy pre operačné a masérske stoly. Netkané textílie sú v dnešnej dobe neodmysliteľnou súčasťou nášho života. Aj preto považujeme ich import na Slovensko za nesmierne dôležitý.

poľnohospodárske netkané textílie

Samostatnou kapitolou využiteľnosti netkaných textílií je poľnohospodárstvo. V poľnohospodárstve sa používajú dva základné druhy netkaných textílií. Prvé, mulčovacie, vo farbe čiernej, hnedej a zriedka tiež kombinovanej čierno-bielej, ktoré zabraňujú prerastaniu buriny okolo zasadených plodín. Zároveň tvoria vhodnú mikroklímu pre koreňový systém a držia vlahu. Druhé sú zakrývacie, vo farbe bielej, ktoré pôsobia ako ochrana pred mrazom, škodcami a vytvárajú správnu mikroklímu, podobnú tej v skleníkoch a fóliovníkoch. Majú však výhodu, že na rozdiel od skleníkov a fóliovníkov prepúšťajú prirodzenú vlahu spôsobenú dažďom. Oba druhy výraznou mierou urýchľujú rast a prosperitu zasadených plodín.